کومان ورژن بارسلونا، اسلحه زیبایی که گلوله ندارد…

پس از روی کار آمدن رونالد کومان در بارسلونا، تغییرات گسترده ای در ترکیب بلوگرانا به وجود آمد و بازیکنان زیادی راه خروج را در پیش گرفتند. شاخص ترین بازیکنی که در تابستان گذشته از آبی و اناری ها جدا شد، لوییز سوارز مهاجم ارو‌گوئه ای و سومین گلزن برتر تاریخ این باشگاه بود. سوارز با تصمیم مستقیم کومان و ابراز اینکه لوییزیتو در تیمش جایی ندارد از بلوگرانا جدا و به اتلتیکو مادرید پیوست. در بازار نقل و انتقالاتی گذشته بارسلونا موفق به خرید بازیکن مد نظر کومان، ممفیس دیپای نشد و کومان فصل را بدون یک نوک تخصصی آغاز کرد، هرچند مارتین بریتویت و آنتوان گریزمان در پست مهاجم نوک به کار گرفته می شوند اما هیچ یک قدرت گلزنی یک مهاجم شماره ۹ قاتل را ندارند و آبی و اناری ها با توجه به خلق موقعیت های بی شمار همچنان از مشکل عدم گلزنی و فقدان یک مهاجم کلاسیک رنج می برند. در این یادداشت به بررسی گزینه هایی می پردازیم که می توانند مشکل گلزنی بلوگرانا را حل کنند.

کومان بارسلونا

 

ممفیس دیپای

مهاجم ۲۶ساله هلندی باشگاه لیون فرانسه که سابقه بازی در منچستریونایتد را نیز دارد اصلی ترین هدف نقل و انتقالاتی بارسلونا در تابستان گذشته بود، وی با نظر مستقیم کومان در لیست خرید بلوگرانا قرار دارد و با توجه به نزدیکی به پایان قراردادش با لیون، محتمل است که در ژانویه ۲۰۲۱ با مبلغی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون یورو به بلوگرانا بپیوندد. از مشخصات فنی دیپای می توان به قدرت حمل توپ بالا و دریبلینگ بسیار خوب، فینیشینگ و جایگیری مناسب بین مدافعین، درک تاکتیکی درست از تیم و امکان بازی در هر سه پست خط حمله اشاره کرد.

کومان بارسلونا

 

لائوتارو مارتینز

شماره ۱۰ آرژانتینی نراتزوری مدت هاست که مدنظر بارسلونا قرار دارد و رویای امضای قرارداد با این مهاجم ۲۳ ساله شیرین ترین رویای مدیریت بارسلوناست. هموطن نابغه بارسلونا به قدری خوب و مسلط بازی می کند که باشگاه اینتر به راحتی حاضر به فروش جواهر خود نیست. زوج لائوتارو لوکاکو این روزها جذاب ترین زوج فوتبال ایتالیا را تشکیل داده اند و آنتونیو کونته با تکیه بر توانایی های مارتینز رویای قهرمانی سری آ را در سر می پروراند. از مشخصات فنی لائوتارو می توان به قدرت بدنی بالا در مصاف با مدافعان حریف، قدرت حمل توپ و مانور فوق العاده، چارچوب شناسی و جابه‌جایی مدام بین خطوط دفاعی حریف و درک تاکتیکی و شناخت فضاهای حمله اشاره کرد. قیمت مارتینز در ترنسفرمارکت ۸۵میلیون یورو ارزیابی شده و این بازیکن تا سال ۲۰۲۳ با اینترمیلان قرارداد دارد

روبرتو فیرمینو

بابی فیرمینو مهاجم ۲۹ ساله و برزیلی باشگاه لیورپول یکی از گزینه های احتمالی بارسلونا است. مهاجم شماره ۹ قرمز ها تاثیر زیادی در موفقیت های سالهای اخیر یورگن کلوپ و تیمش داشته است، فیرمینو مورد حمایت اکثر بزرگان رختکن قرار دارد و جایگاه خاصی نزد هواداران دارد. از مشخصات فنی فیرمینو می توان به فضاسازی بی نظیر برای دیگر عناصر خط حمله، ارسال پاسهای کلیدی و گره گشا، حضور در فضاهای خالی و تحرک بین مدافعین، چارچوب شناسی و مهارت در بازکردن دروازه رقیبان اشاره کرد. قیمت فیرمینو در ترنسفرمارکت ۷۲میلیون یورو ارزیابی شده است و از طرفی لیورپول حاضر به از دست دادن یکی از ارکان کلیدی تیمش نیست و این را در مسئله فروش فیلیپ کوتینیو به خوبی نشان داد.

 

 

رائول خیمنز

مهاجم ۲۹ ساله و ۱۹۰سانتی متری مکزیکی باشگاه وولورهمپتون از گزینه های جذاب پیکان خط حمله بارسلوناست. قدرت پرسینگ بی نظیر، تحرک در فضاها و بین مدافعین، پیروزی در اکثر مصاف های تک به تک، قدرت سرزنی با توجه به بلندی قامت و درک درست از تاکتیک های محوله از مشخصات این مهره ارزشمند نونو اسپریتو است. قیمت خیمنز در ترنسفرمارکت ۴۰میلیون یورو ارزیابی شده است.

 

 

 

منبع:

goal.com

tarafdari.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید