رئال بعد رونالدو به فرماندهی راموس

رئال بعد رونالدو

رئال مادرید بعد از سه قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا با شوک جدایی کریستیانو رونالدو مواجه شد. نمیخواهیم خیلی درگیر جزئیات بشویم ولی جهت مقایسه ساده ، آخرین فصل حضور رونالدو ، رئال موفق به ثبت 144 گل شد ولی در فصل های بعد به ترتیب 104 و 97 گل به ثبت رساند تا عدم حضور کریس کاملا به چشم بیاید.

اما کاپیتانی به نام راموس مثل یک منجی جدید برای رئال ظهور کرد. تغییر فاز گلزنی از مهاجمان به مدافعان اتفاقی بوده که تحت فرماندهی راموس رقم خورده است. آخرین فصل حضور رونالدو در رئال ، هافبک ها و مدافعان 32 گل ( 22 درصد از گل های فصل) را به ثمر رساندند. فصل های بعد از جدایی کریس به ترتیب این رقم به 34 گ ( 32 درصد از گل ها فصل) و 39 گل ( 40 درصد از گل های فصل) افزایش یافت.

عملکرد راموس در جایی خود را نشان میدهد که فصل گذشته با 13 گل دومین گلزن برتر تیم در فصل و دو سال قبل با 11 گل بعد از بیل و بنزما سومین گلزن برتر فصل رئال مادرید بود. که این آمار برای یک مدافع مرکزی فراتر از هرگونه انتظار است. او از روز جدایی CR7 تا امروز 15 پنالتی زده که همگی به گل تبدیل شده است و با 68 گل گلزن ترین مدافع تاریخ لالیگا لقب گرفته است.

راموس همچنین بیست و سومین گلزن برتر تاریخ رئال مادرید است و تنها با زدن هفت گل دیگر به رکورد رونالدو نازاریو برزیلی میرسد تا تبدیل به هجدهمین گلزن برتر تاریخ این باشگاه شود. همچنین راموس میتواند از گرت بیل یا 105 گل نیز در آینده پیشی بگیرد.

او با گلزنی در این فصل به سومین بازیکن تاریخ لالیگا تبدیل شد که در 17 فصل پیاپی گلزنی میکند. کارلوس سانتیانا بازیکن سابق رئال مادرید نیز دیگر بازیکنی است که با همین رکورد در رتبه دوم قرار دارد. رتبه اول در اختیار آگوستین پیرو گاینزا بلا 19 فصل پیاپی گلزنی است که به نظر نمیرسد در حضور سرخیو راموس این رکورد پابرجا بماند

راموس به عنوان یک کاپیتان و فرمانده باتجربه و متعصب در راستان انتقاد از مدریت باشگاه گفته است: سال گذشته دستمزدمان را کم کردیم تا بقیه کارمندان دستمزد کامل خود را دریافت کنند. وقتی نیاز به کمک باشد ما این کارها را میکنیم ولی جایگاهمان را میدانیم و بازیکنان جدید و تازه وارد را قضاوت نمیکنیم زیرا به ما بستگی ندارد و به مسائل مالی باشگاه مربوط میشود.   مقاله های مرتبط: کشتی پوشالی که با شلیک توپ های بایرن غرق شد

1 دیدگاه برای “رئال بعد رونالدو به فرماندهی راموس

دیدگاهتان را بنویسید